Göksenin Köksal: Finale kadar gitmek istiyoruz

DHA

Özel bir hastanenin onkoloji bölümündeki kanser hastalarını ziyaret eden kaptanı Göksenin Köksal, etkinliğin ardından DHA’ya yaptığı açıklamada bu sezonu ve hedeflerini anlattı.

Avrupa’nın en prestijli ikinci organizasyonu olan Eurocup’ı kazanarak Türk erkek basketbol tarihinin o döneme dek en önemli başarısını yakalayan ve şu anda Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde Galatasaray forması giyen Köksal, Yakup Sekizkök’ün başantrenörlüğe gelişi hakkında konuştu.

“Yakup Sekizkök çok iyi bir antrenör”

Köksal, sözlerine şu şekilde başladı:

Eski koçumuzun da takımımıza çok büyük emeği vardı. Bazı talihsizlikler yaşandı. Neticesinde koçumuz gitti. Yakup Sekizkök camiayı çok iyi bilen, iyi bir antrenör. EuroCup şampiyonluğunda da küçüklükten de beraber çalışma fırsatı bulduğum bir antrenör. Takımda antrenör değişikliklerinden sonra bir yükseliş olur. Yakup Sekizkök’le de bu yükseliş oldu. Ama daha sonrasında yine talihsiz sakatlıklarımızdan dolayı maçlar kaybedildi. Şimdi iyi durumdayız. İnşallah Yakup Sekizkök ile beraber daha da iyi olacağız.

“Pozitif bir durum”

A Milli Basketbol Takımı’nda da aday kadroya dahil edilen Köksal, Yakup Sekizkök’ün takıma gelmesinin avantaj olduğunu aktararak şu ifadeleri kullandı:

Biz milli oyuncular ve aynı zamanda aramızda olan yabancı oyuncuların daha fazla tanımasından dolayı pozitif bir durum oluştu. Sezona Darüşşafaka’da başlamıştı. O yüzden bu bizler için de bir avantaj oldu.

“Görünen o ki 5’inci olacağız”

Bu sezonki hedeflerinden de bahseden Köksal, şu şekilde konuştu:

Bu sezonu Play-Off’a girebildiğimiz en üst yerden katılmak istiyoruz. Görünen o ki 5’inci olacağız. Son 5 hafta kaldı. İlk 5’e girersek 4’üncü artık kim olursa oradan finale kadar gitmek istiyoruz.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x